Maailma kõrgeimad mäetipud

National Geographic Society andmetel on järgmises tabelis loetletud maailma kõrgeimad mäetipud, sealhulgas mäe nimi, mäeahelik, vertikaalne kõrgus ja asukoht.



Vaata Nimega tippkohtumised USA-s Üle 14 000 jala kõrgusel merepinnast USA Peaksile.

Või kui olete huvitatud loodusfotograafiast, vaadake meie fotosid 2020. aasta parimad droonikaamerad .

Vaata ka Maailma 14 8000 meetri kõrgusel tippudel ronimine , Seitse tippkohtumist , Surelikud Olümpose mäel: Everesti ronimise ajalugu ja Everesti almanahh.

MäetippVahemikAsukohtKõrgus
jalgam
Everest1HimaalajaNepaal / Tiibet29,0358850
K2 (Godwin Austen)KarakoramPakistan / Hiina28,2508,611
KanchenjungaHimaalajaIndia / Nepaal28,1698,586
Lhotse IHimaalajaNepaal / Tiibet27,9408,516
Makalu IHimaalajaNepaal / Tiibet27,7668,463
Cho OyuHimaalajaNepaal / Tiibet26,9068,201
DhaulagiriHimaalajaNepal26,7958,167
Manaslu IHimaalajaNepal26,7818,163
Nanga ParbatHimaalajaPakistan26,6608,125
AnnapurnaHimaalajaNepal26,5458,091
Gasherbrum IKarakoramPakistan / Hiina26,4708,068
Lai tippKarakoramPakistan / Hiina26,4008,047
Gasherbrum IIKarakoramPakistan / Hiina26,3608,035
Shishma Pangma (Gosainthan)HimaalajaTiibet26,2898,013
Annapurna IIHimaalajaNepal26,0417,937
Gyachung KangHimaalajaNepal25,9107,897
Disteghil SarKarakoramPakistan25,8587,882
HimalchuliHimaalajaNepal25,8017,864
NuptseHimaalajaNepal25,7267,841
Nanda DeviHimaalajaIndia25,6637,824
MasherbrumKarakoramKashmir225,6607,821
RakaposhiKarakoramPakistan25,5517,788
Kanjut SarKarakoramPakistan25,4617,761
KametHimaalajaIndia / Tiibet25,4467,756
Namcha värvHimaalajaTiibet25,4457,756
Gurla MandhataHimaalajaTiibet25,3557,728
Ulugh MuztaghKunlunTiibet25,3407,723
KungurMuztagh AtaHiina25,3257,719
Tirich mindHindukushPakistan25,2307,690
Saser KangriKarakoramIndia25,1727,672
Makalu IIHimaalajaNepal25,1207,657
Minya Konka (Gongga Shan)Daxue ShanHiina24 9007590
Minu KangriHimaalajaBhutan24,7837.554
Chang-tzuHimaalajaTiibet24,7807,553
Muztagh AtaMuztagh AtaHiina24,7577,546
Skyang
Kangri
HimaalajaKashmir24,7507544
Ismail Samani Peak (endine kommunismi tipp)Unusta äraTadžikistan24,5907,495
Jongsongi tippHimaalajaNepal24,4727,459
VõidutippTien ShanKõrgõzstan24,4067,439
Las see olla KangriHimaalajaKashmir24,3507,422
Haramoshi tippKarakoramPakistan24,2707,397
Istoro NalHindukushPakistan24,2407,388
Telgi tippHimaalajaNepal24,1657,365
Chomo LhariHimaalajaTiibet / Bhutan24 0407,327
ChamlangHimaalajaNepal24,0127,319
KabruHimaalajaNepal24 0027,316
Alung GangriHimaalajaTiibet24 0007,315
Baltoro KangriHimaalajaKashmir23 9907,312
Muztagh Ata (K-5)KunlunHiina23,8907,282
KusHimaalajaIndia23,8607,273
BaruntseHimaalajaNepal23,6887,220
Nepali tippHimaalajaNepal23 5007,163
Amne AutodKunlunHiina23,4907,160
Gauri SankarHimaalajaNepaal / Tiibet23,4407,145
BadrinathHimaalajaIndia23,4207,138
NunkunHimaalajaKashmir23,4107,135
Lenini tippUnusta äraTadžikistan / Kõrgõzstan23,4057,134
PüramiidHimaalajaNepal23 4007,132
TuliHimaalajaNepal23,3997,132
PauhunriHimaalajaIndia / Hiina23,3857,128
TrisulHimaalajaIndia23,3607,120
Korženevski tippUnusta äraTadžikistan23,3107,105
KangtoHimaalajaTiibet23,2607,090
PunktNyainqentanglha ShanHiina23,2557,088
TridentHimaalajaIndia23,2107,074
dunagiriHimaalajaIndia23,1847,066
Revolutsiooni tippUnusta äraTadžikistan22,8806,974
AconcaguaAndidArgentina22,8346,960
Salado silmadAndidArgentina / Tšiili22,6646,908
kapotidAndidArgentina / Tšiili22,5466,872
Armastus dablamHimaalajaNepal22,4946,856
TupungatoAndidArgentina / Tšiili22,3106 800
Moskva tippUnusta äraTadžikistan22,2606,785
PissAndidArgentina22,2416,779
MercedarioAndidArgentina / Tšiili22,2116,770
HuascarnAndidPeruu22,2056,768
LlullaillacoAndidArgentina / Tšiili22,0576,723
VabastajaAndidArgentina22,0476,720
CachiAndidArgentina22,0476,720
KailasHimaalajaTiibet22,0276,714
IncahuasiAndidArgentina / Tšiili21,7206,620
YerupajaAndidPeruu21,7096,617
asutusesUnusta äraTadžikistan21,6866,610
PrintsAndidArgentina21, 6546 600
SurnudAndidArgentina / Tšiili21,4636542
SajamaAndidBoliivia21,3916520
SündAndidArgentina21,3026,493
IllampuAndidBoliivia21,2766,485
IllimaniAndidBoliivia21,2016,462
CoropunaAndidPeruu21,0836,426
AuhindAndidArgentina20,9976400
AncohumaAndidBoliivia20,9586,388
CuzcoAndidPeruu20,9456,384
(Ausangate)
pullAndidArgentina / Tšiili20,9326,380
Kolm ristiAndidArgentina / Tšiili20,8536,356
HuandoyAndidPeruu20,8526,356
ParinacotaAndidBoliivia / Tšiili20,7686,330
TortolasAndidArgentina / Tšiili20,7456,323
ChimborazoAndidEcuador20,7026,310
AmpatoAndidPeruu20,7026,310
KondorAndidArgentina20,6696300
SalcantayAndidPeruu20,5746,271
HuancarhuasAndidPeruu20,5316,258
FamatinaAndidArgentina20,5056,250
PumasilloAndidPeruu20,4926,246
AinultAndidArgentina20,4926,246
SeelikudAndidArgentina20,4566,235
HüppaAndidtšilli20,4236,225
ChaiAndidArgentina20,3416200
McKinley (Denali)AlaskaAlaska20,3206,194
AucanquilchaAndidtšilli20,2956,186
RoostikAndidArgentina / Tšiili20,2766,180
MustAndidArgentina20,1846,152
sedaAndidArgentina20,1286,135
CondoririAndidBoliivia20,0956,125
PalermoAndidArgentina20,0796,120
SolimanaAndidPeruu20,0686,117
San JuanAndidArgentina / Tšiili20,0496,111
Sierra NevadaAndidArgentina20,0236,103
AntofallaAndidArgentina20,0136100
MarmolejoAndidArgentina / Tšiili20,0136100
1. Everesti 1954. aasta kõrgust 29488 jalga (8 848 m) muudeti 11. novembril 1999 ja see on nüüd 29 035 jalga (8 850 m). 2. Kashmir on jagatud India, Pakistani ja Hiina vahel ning kolm riiki vaidlevad piirides. Allikas: National Geographic Society.
Maailma 14 kõrgeimat mäetippu (üle 8000 meetri) Maailma geograafia Ronimine seitsmele tippkohtumisele
Maailma 14 kõrgeimat mäetippu (üle 8000 meetri) Maailma geograafia Ronimine seitsmele tippkohtumisele