Suured maailma saared

Nii suured kui nad saavad (ilma, et neid kontinendiks kutsutaks)

Järgmises tabelis on loetletud maailma suurimad saared maa peal, sealhulgas nimi, asukoht, poliitiline kuuluvus ja maa-ala (ruut miilides ja ruutkilomeetrites). Selle loendi tähenduses ei hõlma me võimalikke mandriosasid nagu Austraalia või Antarktika. Samuti loeme ainult maamassid, nii et arktiline jääkate ei kvalifitseeru.



Gröönimaa on maailma suurim saar, mis hõlmab 2175 597 ruutkilomeetrit. Kuigi see kuulub pigem Taanile kui Kanadale, on seltskond Kanada Arktika saarestiku paljudel suurtel saartel. Enamik teisi tippvõistlejaid on Vaikse ookeani piirkonnas, eriti Okeaanias.

mida peetakse Lähis-Idaks

Samuti võite olla huvitatud meie loendist maailma suurimad järved .

on Inglismaa ja Suurbritannia sama

Või kui olete huvitatud nende suurepäraste maastike pildistamisest, vaadake meie loendit 2020. aasta parimad droonikaamerad .

Piirkond
saarAsukoht ja poliitiline kuuluvusruutmeetritruutkilomeetril
GröönimaaAtlandi ookeani põhjaosa (taani)839,9992 175 597
Uus-GuineaVaikse ookeani edelaosa (Lääne-Paapua [Irian Jaya], Indoneesia, lääneosa; Paapua Uus-Guinea, idaosa)309 000800,311
BorneoVaikse ookeani lääneosa (Indoneesia, lõunaosa; Brunei ja Malaisia, põhjaosa)287,300744,108
MadagaskarIndia ookean (Madagaskari Vabariik)227 000587,931
Baffini saarAtlandi ookeani põhjaosa (Kanada)195,926507,451
SumatraIndia ookeani kirdeosa (indoneesia)182,859473,605
HonshuJaapani meri? Vaikne ookean (jaapani)89,176230,966
SuurbritanniaLoode-Euroopa (Inglismaa, Šotimaa ja Wales) rannikul88,795229,979
Victoria saarPõhja-Jäämeri (Kanada)83,896217,291
Ellesmere saarPõhja-Jäämeri (Kanada)75,767196,236
Sulawesi (kuulsused)Vaikse ookeani lääneosa (indoneesia)73,057189,218
LõunasaarVaikse ookeani lõunaosa (Uus-Meremaa)58,384151,215
JavaIndia ookean (indoneesia)51,038132,189
PõhjasaarVaikse ookeani lõunaosa (Uus-Meremaa)44,702115,778
KuubaKariibi meri (vabariik)42,803110,860
NewfoundlandAtlandi ookeani põhjaosa (Kanada)42,031108,860
LuzonVaikse ookeani lääneosa (Filipiinid)40,420104,688
IslandAtlandi ookeani põhjaosa (vabariik)39 800103,082
MindanaoVaikse ookeani lääneosa (Filipiinid)36,53794,631
IirimaaSuurbritanniast läänes (vabariik, lõunaosa; Ühendkuningriik, põhjaosa)32,59784,426
HokkaidoJaapani meri? Vaikne ookean (jaapani)32,24583,515
Sahhalin (Karafuto)Jaapanist põhja pool (vene keel)29 50076,405
HispaniolaKariibi meri (Dominikaani Vabariik, idaosa; Haiti, lääneosa)29 30075,887
PangadPõhja-Jäämeri (Kanada)27,03870,028
TasmaaniaAustraaliast lõuna pool (Austraalia)26,20067,858
Sri Lanka (tseilon)India ookean (vabariik)24 90064,491
DevonPõhja-Jäämeri (Kanada)21,33155,247
TulemaaLõuna-Ameerika lõunatipp (Argentina, idaosa; Tšiili, lääneosa)18,60548,187
Axel HeibergPõhja-Jäämeri (Kanada)16,67143,178
MelvillePõhja-Jäämeri (Kanada)16,27442,149
KyushuJaapani meri? Vaikne ookean (jaapani)16,22342,018
SouthamptonHudsoni laht (Kanada)15,91341,214
MÄRKUS. Austraalia ei kuulu sellesse loendisse, kuna see on määratletud pigem mandri kui saarena.
Maailma peamised jõed Maailma geograafia Maailma kõrgeimad kosed
Maailma peamised jõed Maailma geograafia Maailma kõrgeimad kosed