Kõige tavalisemad perekonnanimed USA-s

Kõige populaarsemad perekonnanimed

Perekonnanimesid või perekonnanimesid kasutati esmakordselt keskajal ja need viitasid tavaliselt inimese ametile (s.t. Miller , Rätsep , Pottsepp , Kuduja , Pagar ). Neid nimetatakse kutsenimedeks. Teised levinud perekonnanimed olid isanimed, mis tulid isa eesnimest ja seejärel lisati 'poeg', nagu Stevenson , Davidson , Robertson või Richardson .



Perekonnanimed võivad tulla ka kohtadest - vihje, et nimi tuleb kohast, võib olla lõpp -väli , -ford , - oja või -puidust , näiteks. Inimeste nimetamine nende kohtade järgi, kust nad pärit on, ületab inglise keele, paljud saksa, hollandi, norra ja rootsi perekonnanimed - Mägi (mis nendes keeltes tähendab mäge).

Paljud samad põhimõtted kehtivad ka muus keeles. Näiteks hispaania nimedes on järelliide '-ez' isanimi nagu '-son'. Martinez oleks siis Martni järeltulija.

Ameerika Ühendriikides, Smith aastal oli populaarseim perekonnanimi aastal 1990 ja säilitas selle koha kümme aastat hiljem. Garcia hüppas populaarsuselt 1990. aasta 18. populaarseimalt nimelt 2010. aastal populaarseima kuuenda perekonnanimega. Robinson oli 1990. aastal 20. populaarseim nimi, kuid langes nimekirjast välja, kuna latino perekonnanimed muutuvad üha tavalisemaks.

Külasta Perekonnanime otsing perekonnanimede tähenduste ja päritolu avastamiseks.

NIMI KOHT Sagedus (COUNT) PROPORTS 100 000 RAHVAST
SMITH12 442 977828,2
JOHNSON21 932 812655,2
WILLIAMS31,625,252551,0
PRUUN41 437 026487,2
JONES51,425,470483,2
GARCIA61,166,120395,3
MILLER71,161,437393,7
DAVIS81 116 357378,5
RODRIGUEZ91 094 924371,2
MARTINEZ101 060 159359,4
HERNANDEZüksteist1 043 281353,7
LOPEZ12874,523296,5
GONZALEZ13841,025285.1
WILSON14801,882271,8
ANDERSONviisteist784,404265,9
THOMAS16756,142256,3
TAYLOR17751,209254.7
MOORE18724,374245,6
JACKSON19708,099240,1
MARTINkakskümmend702,625238,2
LOEkakskümmend üks693,023234,9
PEREZ22681,645231.1
THOMPSON2. 3664,644225,3
VALGE24660,491223,9
HARRIS25624,252211.6
SANCHEZ26612,752207,7
CLARK27562,679190.8
Allikas: Census Bureau, 2010. aasta USA loendus

Võite otsida ka

Populaarsed eesnimed Enamlevinud perekonnanimed 1990. aastal