50 parimat linna USA-s rahvaarvu ja asetuse järgi

Ameerika suured linnad

Ameerika suurim linn on kaugelt New York. Linnas endas elab üle kahe korra rohkem inimesi kui Los Angeleses ning New York-Newarki linnapiirkond on riigi ainus megaatsus.



Need numbrid ei kajasta tingimata nende erinevate metroopiirkondade suurust. Washington, DC ja Boston ning Dallas-Fort Worth on kolm peamist juhtumit, kus linn on järjestatud linnapiirkonnast väga erinevalt. DFW on tavaliselt linnauuringute jaoks kokku pandud. Washington ja Bostoni linnapiirkonnad asuvad tavaliselt pigem kümne parema hulgas kui madalate 20ndate seas.

Allpool olevas tabelis on loetletud Ameerika Ühendriikide suurimad 50 linna elanike arvu järgi. Kuigi mõned linnad on oma edetabeli üsna stabiilsena hoidnud, näitasid teised suuri hüppeid. Näiteks Arizonas asuv Phoenix on kasvanud 983 403 elanikuga linnast 1990. aastal riigi suuruselt viiendaks. Texase osariigi Austini elanikkond peaaegu kahekordistus ja igal aastal elab jätkuvalt palju uusi elanikke.

Mõnes linnas, näiteks Detroitis, on rahvaarv vähenenud. Autolinn, kus kunagi oli 1950. aastatel 1,8 miljonit elanikku, vähenes 1990. aastal 1 027 974 elanikku ja on jätkuvalt kahanenud.

Kas soovite ringi liikuda mõnes suuremas linnas? Ehk saate vaadata meie loendit parimad elektrilised rulad veduri abi saamiseks.

KOHTLINNRahvaarvu hinnang 1/7/192010. aasta rahvaloendus2000. aasta rahvaloendus1990. aasta rahvaloendus
1 New York , New York8 336 8178,175,1338,008,2787,322,564
2 Inglid Californias3 979 5763 792 6213 694 8203 485 398
3Chicago, Illinois2 693 9762 695 5982 896 0162,783,726
4 Houston , Texas2,320,2682 100 2631 953 6311 630 553
5 Phoenix , Arizona1 680 9921 445 6321 321 045983,403
6 Philadelphia , Pennsylvania1,584,0641 526 0061,517,5501 585 577
7 San antonio , Texas1 547 2531 327 4071,144,646935,933
8 San Diego Californias1 423 8511 307 4021 223 4001 110 549
9 Dallas , Texas1 343 5731,197,8161,188,5801 006 877
10 Püha Joosep Californias1 021 795945,942894,943782,248
üksteist Austin , Texas978,908790,390656,562465,622
12 Jacksonville, Florida911,507821,784735,617635,230
13 Fort Worth , Texas909,585741,206534,694447,619
14 Columbus Ohio898,553787,033711,470632,910
viisteist Charlotte , Põhja-Carolina885,708731,424540,828395,934
16 San Francisco Californias881,549805,235776,733723,959
17 Indianapolis , Indiana876,384820,445781,870741,952
18 Seattle , Washington753,675608,660563,374516,259
19 Denver , Colorado727,211600,158554,636467,610
kakskümmend Washington DC 705,749601,723572,059606 900
kakskümmend üks Boston , Massachusetts692 600617,594589,141574,283
22 Samm , Texas681,728649,121563,662515,342
2. 3 Nashville-Davidson , Tennessee1670,820601,222545,524510,784
24 Detroit , Michigan670,031713,777951,2701 027 974
25 Oklahoma City , Oklahoma655,057579,999506,132444,719
26 Portland , Oregon654,741583,776529,121437,319
27 Las Vegas , Nevada651,319583,756478,434258,295
28 Memphis , Tennessee651,073646,889650,100610,337
29 Louisville-Jeffersoni maakond , Kentucky2617,638597,337256,231269,063
30 Baltimore , Maryland593,490620,961651,154736,014
31 Milwaukee , Wisconsin590,157594,833596,974628,088
32 Albuquerque , N.M.560,513545,852448,607384,736
33 Tucson , Arizona548,073520,116486,699405,390
3. 4 saarepuu Californias531,576494,665427,652354,202
35 Laud , Arizona518,012439,041396,375288,091
36 Sakramend Californias513,624466,488407,018369,365
37 Atlanta , Gruusia506,811420,003416,474394,017
38 Kansas City Missouris495,327459,787441,545435,146
39 Colorado Springs , Colorado478,221416,427360,890281,140
40 Omaha , Nebraska478,192408,958390,007335,795
41Raleigh, Põhja-Carolina474,069403,892276,093207,951
42 Miami , Florida467,963399,457362,470358,548
43 Pikk rand Californias462,628462,257461,522429,433
44 Virginia rand , Virginia449,974437,994425,257393,069
Neli, viis Tammamaa Californias433,031390,724399,484372,242
46 Minneapolis , Minnesota429,606382,578382,618368,383
47 Tulsa , Oklahoma401,190391,906393,049367,302
48Tampa, Florida399,700335,709303,447280,015
49 Arlington , Texas398 854365,438332,969261,721
viiskümmend New Orleans , Louisiana390,144343,829484,674495,080
1. Nashville-Davidsoni linn on ühendatud Davidsoni maakonnaga. 2. Louisville ja Jeffersoni maakond ühinesid 2003. aasta jaanuaris. Enne 2003. aastat esitatud arvandmed on ainult Louisville'i linna kohta. Allikas: USA Loendusbüroo. Võrk: www.census.gov . 1900? 2005 elanikkonna hinnangute kohta vt USA 20 suurima linna elanikkond, 1900? 2010 .

Suurim ei tähenda alati parimat

Ehkki Ameerika suurimad linnad on üldiselt ülemaailmse rikkuse ja kultuuri keskused, ei tähenda see tingimata, et nad on keskmise inimese jaoks parimad elada. Suuremates linnades võib tekkida väga kõrge elukallidus. Kui elukallidus ületab linnas palka, võib see inimesi sundida kolima välja odavamatesse kohtadesse. Ameerika kolmel suurimal tehnoloogiaturul - San Franciscos, New Yorgis ja Bostonis - on kõigil Kesk-Lääne linnadega võrreldes väga kõrged eluasemekulud.

Või sõltuvalt teie huvidest ei pruugi parimad linnad olla seotud nende suuruse ega isegi taskukohasusega. Kultuurilised vaatamisväärsused võivad mängida suurt rolli; Näiteks Texases asuvat Austinit nimetatakse sageli Ameerika elava muusika pealinnaks. Kui olete keegi, kes külastab palju kontserte, võib see mõjutada teie otsust. Ameerika nimekirja vaatamiseks klõpsake siin kõige elamisväärsemad linnad .

Võite otsida ka

Kasutaja New Yorgi linn

New Yorgi viktoriin

Kõik Bostonist

Kõik Chicago kohta

USA linnad

USA linnad